Apap dla dzieci Forte zawiesina 85ml

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 12,05 zł 12.05 PLN
quantity szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)
Producent: USP Zdrowie

Opis

APAP dla dzieci Forte – pojemność 85ml

 

Opis

APAP dla dzieci FORTE to lek w formie zawiesiny doustnej, stosowany w leczeniu bólu oraz gorączki u dzieci już po 3. miesiącu życia lub od urodzenia po zaleceniu lekarza.

APAP dla dzieci FORTE to lek należący do grupy leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych, które działają przeciwbólowo w przypadku bólu o małym i umiarkowanym nasileniu oraz zmniejszają gorączkę. Doustna strzykawka o pojemności 5 ml oraz pomarańczowy smak umożliwiają szybkie i wygodne podanie pacjentom.

Lek APAP dla dzieci FORTE stosuje się w celu obniżenia gorączki i złagodzenia lekkiego lub umiarkowanego bólu.

 


Skład


Lek APAP dla dzieci FORTE zawiera paracetamol w dawce 40 mg/ml tj. 200 mg/5 ml.

 


Stosowanie

10 mg/kg masy ciała

  co 4 godziny

15 mg/kg masy ciała

  co 6 godzin

 


Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku APAP dla dzieci FORTE, jeśli wcześniej stwierdzono uczulenie na paracetamol lub którykolwiek składnik leku, u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby oraz u pacjentów poniżej 3. miesiąca życia.

 

Należy zachować szczególną ostrożność, jeśli:

 

  • u pacjenta występują choroby wątroby (w tym Zespół Gilberta lub zapalenie wątroby),
  • u pacjenta występują zaburzenia czynności nerek,
  • u pacjenta występuje niedokrwistość hemolityczna (nieprawidłowy rozpad krwinek czerwonych),
  • pacjent jest odwodniony lub przewlekle niedożywiony,
  • u pacjenta występuje niedobór enzymu dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej,
  • pacjent stosuje inne leki wpływające na czynność wątroby,
  • pacjent stosuje inne leki zawierające paracetamol, gdyż to może spowodować ciężkie uszkodzenie wątroby,
  • u pacjenta z astmą oskrzelową występuje uczulenie na kwas acetylosalicylowy.

 

Uwagi


Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

 

Opinie o produkcie (0)

Bestsellery
Essentiale Forte 50 kapsułek
Essentiale Forte 50 kapsułek
19,99 zł
szt.
Essentiale Max 30 kapsułek
Essentiale Max 30 kapsułek
23,49 zł
szt.
Hepaslimin 30 tabletek
Hepaslimin 30 tabletek
7,91 zł
szt.
Enterosgel 225 g
Enterosgel 225 g
42,67 zł
szt.
Prenatal DHA 60 kapsułek
Prenatal DHA 60 kapsułek
25,25 zł
szt.
Molekin D3 + K2 30 tabletek
Molekin D3 + K2 30 tabletek
14,86 zł
szt.
NeoMag Forte 50 tabletek
NeoMag Forte 50 tabletek
7,91 zł
szt.
Diohespan max 60 tabletek
Diohespan max 60 tabletek
29,91 zł
szt.
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl