Aspirin C 10 tabletek musujących

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 12,31 zł 12.31 PLN
quantity szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)
Producent: Bayer

Opis

Aspirin C to terapia w walce z pierwszymi objawami przeziębienia.
Aktywny składnik Aspirin C ma działanie przeciwgorączkowe, przeciwbólowe i działanie przeciwzapalne. Optymalna zawartość witaminy C wzmacnia naturalną odporność organizmu.
Wysoka dawka witaminy C wspomaga działanie układu odpornościowego stymulując funkcjonowanie jego komórek, wpływając między innymi korzystnie na powstawanie przeciwciał przeciwko drobnoustrojom odpowiedzialnym za zakażenie. Dzienne zapotrzebowanie na witaminę C wynosi 75-100 mg, jednak w czasie choroby zalecane jest zwiększenie tej dawki. Gdy pojawiają się objawy przeziębienia organizm zaczyna wydzielać zwiększone ilości substancji utleniających (wolnych rodników), które są elementem walki z drobnoustrojami chorobotwórczymi. Jeżeli jednak uwolni się za dużo tych substancji, może dojść do uszkodzenia komórek organizmu i nasilenia objawów stanu zapalnego. Witamina C jest skutecznym antyoksydantem, który ogranicza produkcję wolnych rodników, chroniąc organizm przed ich nadmiarem i toksycznym działaniem. Te mechanizmy działania powodują, iż witamina C wzmaga odporność organizmu i skraca czas trwania choroby. Aspirin C zawiera optymalnie dobrana dawkę witaminy C (480 mg w rekomendowanej dawce terapeutycznej – do dwóch tabletek).

Ogromne znaczenie dla działania Aspirin C ma również jej postać tabletek musujących. Podanie Aspirin C w postaci musującej powoduje szybsze i efektywniejsze działanie leku. Dzięki zastosowaniu tej właśnie specjalnej postaci farmaceutycznej Aspirin C nadaje się do stosowania przez pacjentów o wrażliwym żołądku.

Skład

W skład leku Aspirin C wchodzi 240 mg kwasu askorbinowego,

Stosowanie
Pojedyncza dawka to 1-2 tabletki, do 8 tabletek na dobę.

Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na substancję czynną - kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub jakikolwiek inny składnik preparatu, skaza krwotoczna, czynna choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, napady astmy oskrzelowej w wywiadzie, wywołane podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych, jednoczesne stosowanie metotreksatu w dawkach 15 mg na tydzień lub większych, ciężka niewydolność serca, ciężka niewydolność wątroby lub ciężka niewydolność nerek, ostatni trymestr ciąży, dzieci w wieku do 12 lat w przebiegu infekcji wirusowych.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie o produkcie (0)

Bestsellery
Essentiale Forte 50 kapsułek
Essentiale Forte 50 kapsułek
19,99 zł
szt.
Essentiale Max 30 kapsułek
Essentiale Max 30 kapsułek
23,49 zł
szt.
Hepaslimin 30 tabletek
Hepaslimin 30 tabletek
7,91 zł
szt.
Enterosgel 225 g
Enterosgel 225 g
42,67 zł
szt.
Prenatal DHA 60 kapsułek
Prenatal DHA 60 kapsułek
25,25 zł
szt.
Molekin D3 + K2 30 tabletek
Molekin D3 + K2 30 tabletek
14,86 zł
szt.
NeoMag Forte 50 tabletek
NeoMag Forte 50 tabletek
7,91 zł
szt.
Diohespan max 60 tabletek
Diohespan max 60 tabletek
29,91 zł
szt.
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl