Antyperspirant czy dezodorant, sprawdź jakiego wyboru musisz dokonać.
W jaki sposób dokonujecie wybory kosmetyków, których używacie na codzień? Zwracacie uwagę na ich działanie oraz potencjalne zastosowanie? W przypadku dezodorantów oraz antyperspirantów różnica jak się okazuje jest znacząca, powinniśmy więc wziąć pod uwagę kilka istotnych elementów. Przede wszystkim istotny jest fakt czy mamy problem z nadmiernym poceniem się. Jeśli tak, czeka nas również wizyta u lekarza, który wskaże najskuteczniejsze rozwiązanie.
 
Na rynku dostępnych jest co najmniej kilkanaście różnych dezodorantów oraz antyperspirantów. Znajdziemy wersje w kulce, sztyfcie, sprayu a także w formie chusteczek. Dla większości osób różnice nie są tak znaczące by zwracać na nie uwagę, co w wielu przypadkach okazuje się dość istotnym błędem. Jakie są więc różnice pomiędzy dezodorantem oraz antyperspirantem? Na co powinniśmy zwrócić uwagę w aptece bądź stojąc przy sklepowej półce? 
 
Kiedy używamy dezodorantu?
 
Zadaniem dezodorantu jest maskowanie przykrego zapachu potu. Zawarte w nim substancje antybakteryjne pomagają w tym procesie, głównie poprzez zahamowanie rozwoju drobnoustrojów, które odpowiadają za rozkład potu. Dezodorant nie ma więc najmniejszego wpływu na zatrzymanie wydzielania zbyt dużej ilości potu. Także jego krótkotrwała skuteczność jest dużym minusem dezodorantu. Wiele osób używa go błędnie tuż przed stresującymi sytuacjami licząc, że pomoże im ukryć zdrowotne dolegliwości. 
 
Jeżeli jednak nie mamy problemu ze zbyt dużą ilością produkowanego potu, dezodorant okaże się dla nas bardzo dobrym rozwiązaniem. Zapewnia on przyjemny zapach, świeżość, usprawnia pielęgnację całego ciała. Jaki typ dezodorantu wybrać? Sztyft jest idealny dla osób, które często podróżują. Chusteczki idealnie sprawdzą się w trakcie wakacji a kulka co prawda wchłania się najwolniej, charakteryzuje się jednak o wiele skuteczniejszym rozprowadzaniem. Jeżeli szukamy więc przyjemnego dla nas zapachu, dezodorant jest właściwym wyborem.
 
Kiedy używamy antyperspirantu?
 
Jeżeli mamy zauważalny problem z nadmierną potliwością, sam antyperspirant to za mało. To właściwy naszemu problemowi lekarz powinien pomóc nam dobrać odpowiednie kosmetyki oraz sposób leczenia dolegliwości. Nie musimy jednak obawiać się używania antyperspirantu na własną rękę. Zapewnia on nawet całodniową ochronę przed potem, zawiera bowiem odpowiednie związki ograniczające potliwość. Dla wielu osób są więc idealnym rozwiązaniem przed stresującym spotkaniem. 
 
Antyperspiranty w dużej mierze ograniczają aktywność gruczołów potowych, zapobiega rozwojowi bakterii odpowiedzialnych za powstawanie nieprzyjemnej woni, stanowią więc najczęstszy wybór wśród potencjalnie zainteresowanych osób. Jedynym istotnym minusem jest fakt, że często brudzą ubranie, unikajmy więc czarnych bluzek oraz koszul, możemy bowiem zamienić przykre ślady potu na białe odbarwienia, charakterystyczne dla antyperspirantów.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl