Domowe sposoby na elektryzujące się włosy, jak sobie z nimi radzić?

Problem naelektryzowanych włosów to domena zimowych miesięcy. To wina różnicy temperatur – na zewnątrz jest bardzo zimno, a w pomieszczeniach bardzo ciepło oraz tego, że nosimy dużo grubych, wełnianych materiałów, które nasilają efekt odstających włosów. Ta zimowa przypadłość może popsuć humor każdej kobiecie. Czy wiecie, w jaki sposób można poradzić sobie z elektryzującymi się włosami?

Dlaczego włosy się elektryzują?

Zanim przejdziemy do metod radzenia sobie z elektryzującymi się włosami, dowiedzmy się, skąd bierze się to zjawisko. Nasze włosy w pewnych okolicznościach ładują się dodatnio i przez to się odpychają. W efekcie możemy zauważyć, że część z nich podnosi się w charakterystyczny sposób. Co sprzyja elektryzowaniu? Brak odpowiedniego nawilżenia. Jeśli włosy są szorstkie, przesuszone, to znacznie łatwiej ulegają elektryzowaniu. Wysuszamy je przez przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, stosowanie czapek i ręczników wykonanych ze sztucznych materiałów. Do elektryzowania się przyczyniają się również zwykłe, codzienne czynności, które wykonujemy w niewłaściwy sposób – to, jak czeszemy, myjemy i suszymy swoje włosy.
Włosy, tak samo jak drobinki kurzu czy tkanin, są naładowane dodatnio. Jeśli włos nie jest gładki to ładunki mogą łatwo wnikać do jego wnętrza. Wtedy jony dodatnie włosów oraz, na przykład, ubrań odpychają się wzajemnie, co skutkuje unoszeniem się włosów oraz zjawiskiem znanym jako elektryzujące się włosy.

Kilka sposobów na elektryzujące się włosy

Myjąc włosy należy wykonywać poprawiający ukrwienie skóry głowy masaż. Wystarczy opuszkami palców, delikatnie przyciskając, masować skórę głowy okrężnymi ruchami. Wpływa to doskonale na kondycję cebulek włosów, przez co mają mniejszą tendencję do elektryzowania się. Puszącym się włosom zapobiega także właściwe ich suszenie. Nie wolno ich suszyć zbyt gorącym strumieniem powietrza, najlepiej chłodnym. Suszarka powinna posiadać funkcję jonizacji powietrza, która skutecznie przeciwdziała elektryzowaniu się włosów. Włosy trzeba czesać szczotkami wykonanymi z naturalnego włosia lub grzebieniami zrobionymi z metalu lub drewnianymi.

Używaj masek wzmacniających i nawilżających, bo włosy zniszczone i suche są bardziej podatne na elektryzowanie się i stroszenie. Raz w tygodniu połóż maskę, która odżywi cebulki, zamknie łuski włosowe i nawilży skórę głowy. Kosmetyk nakłada się na umyte, wilgotne włosy. Możesz to zrobić podczas kąpieli – pod wpływem ciepłej pary łuski włosowe rozchylają się, więc odżywcze substancje łatwiej wnikną w głąb. Jeśli chcesz szybko pozbyć się problemu naelektryzowanych włosów, zneutralizuj dodatnie cząsteczki za pomocą wody. Delikatnie zwilż dłonie, a następnie przesuń nimi po włosach.
Drugi szybki sposób na włosy stające dęba to krem do rąk lub balsam do ciała. Nałóż odrobinę na dłonie, wetrzyj je w nie, a gdy będzie go już naprawdę niewiele i dłonie będą tylko delikatnie wilgotne, przejedź nimi po nieujarzmionych włosach.
Możesz spróbować również raz na jakiś czas zrezygnować z szamponu i umyć włosy odżywką lub przed czesaniem włosów spryskać grzebień lub szczotkę lakierem do włosów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl