Jak dbać o włosy? Dieta, pielęgnacja i domowe metody!
Nie ma chyba kobiety, dla której temat włosów oraz higieny z nimi związanej  nie byłby ważny oraz wart zgłębienia. Nie jest to niestety proces krótkotrwały, powinien jednak stać się naszą codzienną rutyną, szczególnie gdy zależy nam nie tylko na pięknych ale także zdrowych włosach. Pamiętajmy o tym szczególnie w sytuacji, gdy poddawane są one farbowaniu, różnego rodzaju preparatom oraz czynnikom zewnętrznym, które mają także wpływ na to w jaki sposób o włosy dbać powinnyśmy.
 
Pielęgnację włosów rozpocząć musimy od… zmiany naszej diety. To jeden z najważniejszych czynników, mających wpływ na nasze samopoczucie, cerę, włosy, psychiczne oraz fizyczne dolegliwości. Warto przemyśleć sprawdzone oraz polecane suplementy, dzięki którym uzupełnimy braki w naszym organizmie. Unikajmy także zbytniego nasłonecznienia, które wysusza włosy i utrudnia codzienną pielęgnację. Najważniejsze jednak na koniec, sposób w jaki dbać będziemy o włosy zależy bowiem od ich rodzaju. 
 
Włosy suche czy przetłuszczające się?
 
Jak często zdarza Wam się włosy suszyć, modelować, prostować? Brak jakiegokolwiek blasku to pierwszy z objawów, z jakim musimy się zmierzyć. Problem ten dotyczy bardzo dużej ilości kobiet, na rynku znajdziemy więc wiele rozwiązań, mniej lub bardziej skutecznych. Przede wszystkim zadbać powinniśmy o szampon oraz odżywkę zauważalnie nawilżające włosy. W tym samym celu zastosować możemy odpowiednio dobrane maseczki. Unikać powinnyśmy także solarium, które bardzo negatywnie wpływa na przesuszenie się włosów.
 
W przypadku włosów przetłuszczających się pamiętajmy o tym, że ich częste mycie pozwoli nam na utrzymanie ich świeżego wyglądu. Zazwyczaj są płaskie, sklejające się i pozbawione objętości. Powodem takie stanu rzeczy może być także trądzik na skórze głowy oraz twarzy. Zastosowanie odpowiednich kosmetyków jest w tym przypadku niezbędne a spłukiwanie włosów zimną bądź letnią wodą pozwoli nam na zatrzymanie procesu przetłuszczania. Poszukajmy także suplementów diety zawierających cynk oraz wiesiołek, różnica powinna być szybko zauważalna.
 
Domowe sposoby pielęgnacji włosów?
 
Każdej kobiecie zależy na włosach zdrowych, silnych, lśniących i sprężystych a to niestety oznacza konieczność odpowiedniej pielęgnacji, zazwyczaj codziennej, jak również odpowiednich zabiegów dostępnymi środkami. Świetnym sposobem na domowe rozwiązanie problemu jest płukanka ziołowa, zwiększająca blask włosów oraz ich lekkość. Wykorzystać w tym celu możemy także wodę destylowaną, cytrynę oraz… piwo.
 
Ciekawym elementem codziennej higieny jest cystyna, wspomagająca pielęgnację włosów oraz utrzymanie ich w oczekiwanej kondycji. Jej kluczową zaletą jest umiejętność przeniknięcia poprzez naskórek i poprawa elastyczności włosów, co skutkuje mniejszą ilością wypadających włosów oraz pobudzeniem do ich wzrostu. Grubsze, mocniej i bardziej lśniące włosy są zatem możliwe, wystarczy że zastosujemy się do kilku podstawowych zasad ich pielęgnacji, niekoniecznie drogimi preparatami lecz także domowymi metodami.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl