Jak dbać o zęby by zawsze były zdrowe? Oto kilka sprawdzonych sposobów!
Piękny uśmiech to marzenie większości z nas. To nasza wizytówka i jeden z elementów po którym oceniają nas inni. Niekoniecznie śnieżno białe, koniecznie zdrowe, to przede wszystkim komfort psychiczny oraz brak nadprogramowych wizyt u dentysty. W jaki sposób zadbać o swoje zęby by na długo stały się powodem do dumy? Zebraliśmy kilka istotnych faktów oraz porad, które pozwolą Wam uniknąć przykrych problemów w przyszłości.
 
Nie musimy chyba nikogo przekonywać, że najważniejszym elementem naszego sukcesu w tej materii jest regularne odwiedzanie dentysty. Kilka pierwszych wizyt poświęcić powinniśmy przede wszystkim na kontrolę stanu naszego uzębienia oraz opracowanie planu skutecznej higieny jamy ustnej. Zwróćmy przede wszystkim uwagę na technikę mycia zębów, o której większość z nas w codziennym pośpiechu najzwyczajniej zapomina. Nasz dentysta powinien bez najmniejszego problemu wychwycić popełniane przez nas błędy.
 
Ile czasu powinno trwać mycie zębów?
 
Według większości stomatologów czynność tą wykonywać powinniśmy po każdym posiłku, co jak dobrze wiemy w ciągu dnia pracy zazwyczaj nie jest możliwe. Pozostaje nam więc opcja druga, pozwalająca na mycie zębów dwukrotnie w ciągu dnia, rano i wieczorem. Pamiętajmy jednak, że wymusza to na nas większą uwagę oraz poświęcenie odpowiedniej ilości czasu. O ile ciężko jest określić sztywne ramy czasowe, postarajmy się robić to dłużej niż 2 minuty. Nasze zęby zdecydowanie nam za to podziękują.
 
Oprócz samego szczotkowania warto poświęcić chwilę nici dentystycznej, o której większość z nas zapomina. Kilka sekund więcej, tuż przed właściwym myciem zębów, da nam poczucie pełnego komfortu oraz usunie zbędne pozostałości oraz zanieczyszczenia, nagromadzone w ciągu dnia. O ile nie mamy zapewne możliwości i czasu, by nitkować zęby po każdym posiłku, wieczorem zdecydowanie nie powinniśmy szukać ku temu wymówek. Wasz dentysta na pewno przyzna nam rację.
 
Jaką pastę do zębów oraz szczoteczkę wybrać?
 
Temat teoretycznie wydaje się być odrobinę skomplikowany, nowoczesne pasty do zębów nie tylko bowiem czyszczą i wybielają zęby lecz także leczą nadwrażliwość, zapobiegają próchnicy oraz chronią dziąsła. Zanim podejmiemy więc decyzję postarajmy się skonsultować ją z naszym dentystą. Krótkie badanie pozwoli określić nasze potrzeby w tej kwestii oraz dobrać odpowiednią pastę. Nic nie stoi na przeszkodzie, by używać kilku różnych past, w zależności od problemów z jakimi chcemy się zmierzyć.
 
W kwestii szczoteczki do zębów wybór nie jest już tak skomplikowany. Jedyne co musimy zrobić, to jasno określić własną nadwrażliwość zębów oraz dziąseł. O ile nie jest to dla nas problemem, zdecydujmy się na szczoteczkę o średniej twardości, pozwoli nam ona skuteczniej walczyć z zanieczyszczeniami. Jeżeli jednak chcielibyśmy uniknąć podrażnień a wcześniejsze szczoteczki pozostawiły na nas nie najlepsze wrażenie, miękkie włosie powinno pomóc w rozwiązaniu problemu. Z wszelkimi pytaniami udajmy się jednak w pierwszej kolejności do dentysty.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl