Jak odróżnić przeziębienie od grypy? Wbrew pozorom to duża różnica.
Ani grypa ani przeziębienie nie są przyjemną dolegliwością, zanim więc zaczniemy się leczyć, postarajmy się za wszelką cenę unikać choroby. Posiadają podobne objawy, niosą ze sobą jednak różniące się od siebie powikłania, warto więc wiedzieć w jaki sposób możemy odróżnić je od siebie. Obie to choroby wirusowe, ich następstwa oraz powikłania prowadzić więc mogą do dalszych, nieprzyjemnych dla naszego ciała efektów.
 
Objawy grypy i przeziębienia zazwyczaj są podobne. Wiele wirusów powoduje dolegliwości zbliżone do grypy, właściwe rozpoznanie choroby nie jest więc takie proste. Zależy od niego jednak sposób leczenia oraz konieczność udania się do lekarza. Żadnych objawów nie powinniśmy jednak lekceważyć, biorąc także pod uwagę możliwość przeniesienia wirusów na inne, znajdujące się w naszym pobliżu osoby. Na co więc powinniśmy zwrócić uwagę podczas próby rozpoznania naszych dolegliwości?
 
Zaczyna się od gorączki…
 
To podstawowy objaw grypy. Jeżeli już od pierwszych dni towarzyszy nam gorączka możemy być praktycznie pewni, że nasza choroba przybiera bardzo poważny kształt. Silne dreszcze, obfite pocenie się oraz wysoka temperatura to bardzo jasny sygnał, że bez natychmiastowej pomocy lekarza może być nam bardzo ciężko szybko powrócić do zdrowia. Gorączka towarzyszyć nam może nawet do 4 dni od pierwszych objawów, powodując dość znaczące osłabienie organizmu. Po tym czasie potrzebujemy więc kilku dni by organizm powrócił do właściwego funkcjonowania.
 
W przypadku zwykłego przeziębienia gorączka wystąpić nie musi. Zazwyczaj towarzyszy nam stan podgorączkowy i chociaż to wciąż nieprzyjemna dolegliwość, odpowiednio leczona nie powinna stanowić większego zagrożenia dla naszego zdrowia. Oczywiście w tym czasie zadbać powinniśmy o odpowiedni ubiór oraz uzupełnienie brakujących organizmowi witamin. Nawet lekkie przeziębienie, bez odpowiedniego zadbania o nasze zdrowie, znacząco może rozciągnąć się w czasie. 
 
Czym jeszcze zaskoczy nas grypa?
 
Możemy być praktycznie pewni, że czekają nas silne bóle mięśni, stawów oraz znaczące osłabienie organizmu. Jeśli czujemy, że boli nas praktycznie całe ciało, chorobę traktować musimy bardzo poważnie. Możemy być pewni, że takie objawy wykluczą nas z codziennej aktywności, pracy, obowiązków. W przypadku przeziębienia nie powinniśmy odczuwać tego aż tak zauważalnie. Bóle co prawda mogą się pojawić, nie są jednak silne a wynikają po prostu z wirusów znajdujących się w organizmie. 
 
Jeśli dokucza nam przeziębienie, wiernym towarzyszem jest także katar. Rzadko występujący w przypadku grypy, w innych przypadkach jest to dość uciążliwy problem, prowadzący także do innych problemów, takich jak ból zatok. Niewyleczona grypa prowadzić może do zapalenia płuc, oskrzeli, mięśnia sercowego, jej odpowiednia diagnoza oraz leczenie to obowiązkowy krok gdy tylko poczujemy pierwsze wyraźne objawy. W przypadku przeziębienia starajmy się po prostu zadbać o siebie wszelkimi dostępnymi środkami.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl