Jak przestać palić bez skutków ubocznych? Te sposoby pomogły już innym!

Dla osób, które palą od dłuższego czasu rzucenie palenia może stanowić bardzo duży problem pomimo tego, że zdają sobie sprawę z tego, że nałóg ten ma negatywny wpływ na ich zdrowie. Sposobów na rzucenie palenia jest wiele, nie każdy jednak jest skuteczny. My polecamy te metody, które już pomogły innym. 

Jak rzucić palenie?

Najważniejsza przy rzucaniu palenia jest motywacja palacza oraz silna wola, która będzie towarzyszyć podczas całej terapii. Zacznij od notowania każdego wypalonego papierosa łącznie z dokładną godziną, towarzyszącymi Ci odczuciami i czynnościami. Taka analiza pokaże Ci, że palimy odruchowo bez większej konieczności, ponieważ mamy opakowanie papierosów pod ręką. Kiedy przestajemy palić, objawy głodu nikotynowego sprawiają, że jesteśmy sfrustrowani, nerwowi i depresyjni. Dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie zastępcza terapia nikotynowa redukująca najbardziej dokuczające objawy.
Pierwszą metodą stosowaną przez wielu palaczy, jest żucie nikotynowej gumy. Produkt ten dostępny jest bez recepty w aptekach w różnych smakach a poziom nikotyny w niej zawarty jest bardzo niski. Kolejnym sposobem jest zakup plastrów nikotynowych. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które w ciągu dnia są tak zabiegane, że nie pamiętają o regularnym przyjmowaniu leków. 

Nietypowe sposoby rzucenia palenia.

Biorezonans to terapia, w której wykorzystuje się istniejące w organizmie człowieka i wokół niego drgania elektromagnetyczne. Przed rozpoczęciem zabiegu palacz zapala papierosa, który umieszczony zostaje w aparacie, a następnie zostaje podłączony do urządzenia za pomocą elektrod. Po wybraniu odpowiedniego programu w organizmie zachodzą reakcje mające na celu wyciszenie głodu nikotynowego. 

Dym papierosowy zawiera wiele trujących substancji chemicznych, szkodliwych dla palacza i jego otoczenia. Organizm osoby palącej jest zakwaszony a tym samym bardzo podatny na uzależnienia. Soda oczyszczona jest wysoko zasadowa, przez co skutecznie neutralizuje toksyny w organizmie i zmniejsza kwasowość organizmu a ciało mniej alkaiczne nie potrzebuje tyle nikotyny. Znanych jest kilka sposobów na wykorzystanie sody oczyszczonej, jako metody pomagającej rzucić palenie. Jedną z nich jest wsypanie jednej łyżki sody do szklanki wody. Rozpuszczoną sodę należy wypić nawet dwa razy dzienne przez tydzień a w kolejnym tygodniu raz dziennie. 

Rośliny również mogą stać się naszym sprzymierzeńcem w walce z nałogiem. Męczennica to roślina, która spowalnia pojawienie się głodu nikotynowego. Do wykonania naparu z męczennicy można wykorzystać zarówno płatki jak i owoce tej rośliny w formie suszonej. Wrzucamy kilka płatków i owoców męczennicy do czajniczka z wrzącą wodą i parzymy przez około 10 minut. Gotowy napar pijemy przed snem. Z kolei lukrecja uważana jest za odpowiednik tytoniu. Zawarte w niej składniki powodują zmniejszenie uczucia głodu i zapobiegają powstawaniu raka skóry.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl