Jak radzić sobie z bolącymi plecami? Uciążliwe dolegliwości można leczyć.
Większości z nas ból pleców dokucza od czasu do czasu. Problemy z kręgosłupem to choroba cywilizacyjna, spowodowana w dużej części między innymi siedzącym trybem pracy, niewielką aktywnością fizyczną. Według różnych badań nawet 60% społeczeństwa boryka się z różnego rodzaju bólem pleców, w zdecydowanej większości przypadków nie wiedząc, że można sobie z tą dolegliwością próbować poradzić. W jaki sposób to zrobić? 
 
Kręgosłup potrzebuje ruchu. To skomplikowany organ, który do poprawnego działania wymaga odpowiedniej dbałości o poprawny styl życia. Bardzo często jego kondycja zależy od naszych mięśni brzucha oraz muskulatury korpusu, dlatego też powinniśmy dbać o naszą sprawność fizyczną, za co nasz kręgosłup na pewno nam podziękuje. Regularne ćwiczenia pozwolą nam więc na uniknięcie w przyszłości bardzo przykrego bólu. W jaki więc sposób można pozbyć się nieprzyjemnych dolegliwości oraz zabezpieczyć przed nimi?
 
Ból karku to początek problemów.
 
Bolący kark to także oznaka problemów z kręgosłupem. Najczęściej występuje wraz ze sztywnością, bardzo nieprzyjemnym uczuciem. Jedną z przyczyn jest zwyrodnienie kręgosłupa na odcinku szyjnym. Inne powody to między innymi długie siedzenie przy biurku w bardzo złej pozycji, ze zgarbionymi plecami, głowa ułożoną w nienaturalny sposób.  Problematyczna jest także nieodpowiednia pozycja w trakcie snu, ze skręconą głową, odchyloną pod nieodpowiednim kątem. 
 
Bardzo przykry ból pleców to najczęściej spotykana dolegliwość. To najczęściej efekt wad postawy, zmian zwyrodnieniowych, ponownie niewłaściwa pozycja w trakcie kilku godzin pracy. Jednym z popularnych ostatnio rozwiązań są biurka stojące, które pozwalają na szybką zmianę pozycji, wyprostowanie kręgosłupa oraz pozwolenie mu na właściwy odpoczynek. W przypadku bólu warto jednak udać się przede wszystkim do specjalisty. To on powinien przepisać nam odpowiednie środki oraz przekonać do zmiany trybu życia.
 
Jak radzić sobie z bólem pleców?
 
Przede wszystkim starajmy się pilnować naszej pozycji w trakcie pracy. Ważne są przerwy oraz odejście od biurka chociaż na kilka minut, jeżeli jest to możliwe, krótki spacer, chociażby wokół budynku. Starajmy się rozciągać mięśnie, poprawiać ich elastyczność, wykonywać drobne ćwiczenia a nawet umówić się na masaż, który w krótkim czasie może przynieść oczekiwaną ulgę. Dzięki tym czynnością także w przyszłości szansa na powrót bólu będzie zdecydowanie mniejsza.
 
Już podczas pierwszego bólu powinniśmy postarać się rozciągnąć, wykonać kilka podstawowych ćwiczeń. Dzięki temu ból powinien zniknąć zanim stanie się naprawdę uciążliwy. Pijmy także dużo wody, która ma zauważalne znaczenie przy zmniejszaniu stanu zapalnego, będącego źródłem bólu. Unikajmy także zbyt wielkich ciężarów, które mogą nadwyrężyć nasze mięśnie, prowadząc do osłabienia całego układu oraz naszego ciała. Przede wszystkim jednak spytajmy o radę lekarza. On na pewno pomoże nam w najbardziej efektywny sposób.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl