Jak radzić sobie z grzybicą? Lepiej zapobiegać niż leczyć!
Według różnych statystyk na grzybicę cierpi nawet 20% Polaków. To dużo, biorąc pod uwagę fakt, że w większości przypadków możemy zapobiec pojawieniu się objawów choroby. Zakażenie następuje najczęściej na basenie, siłowni czy też solarium, w tych miejscach powinniśmy więc być szczególnie ostrożni, dbając o higienę, odpowiedni ubiór oraz obuwie. Czy można sobie z grzybicą poradzić? Oczywiście, zdecydowanie jednak starajmy się jej po prostu unikać.
 
Jak to zrobić? Chociaż nie jest to łatwe zadanie, postarajmy się nie nosić tej samej pary butów każdego dnia. Obuwie powinno oddychać tak aby uniknąć możliwości zakażenia. Z tego samego powodu wybierać powinniśmy buty skórzane, w których nasza stopa czuje się po prostu lepiej. Nie powinniśmy także dzielić z innymi butów, innych elementów odzieży, ręczników czy chusteczek. W teorii podstawy, w praktyce dość często jest to najłatwiejszy sposób by pojawiły się pierwsze objawy.
 
Jak uniknąć zakażenia grzybicą?
 
Grzyby chorobotwórcze występują wszędzie i im szybciej zdamy sobie z tego sprawę, tym łatwiej będzie przyzwyczaić się nam do rygorystycznych zasad mających na celu ochronę przed zakażeniem. Chociaż wydawać może się to nielogiczne, bardzo często najbardziej narażone są osoby bardzo dbające o zdrowie i kondycję, głównie poprzez fakt częstych odwiedzin na siłowni czy basenie. Zwykłe, podstawowe klapki stały się więc najlepszym przyjacielem osób często korzystających z miejsc publicznych.
 
Duże znaczenie odgrywa higiena, dotycząca między innymi częstego, regularnego mycia powierzchni pomiędzy palcami u stóp oraz dbania o krótko obcięte paznokcie. Zarazki lubią miejsca wilgotne, ciepłe dlatego, dodatkowo choroba ta jest wysoce zakaźna, brak higieny naraża więc nie tylko nas ale także osoby z naszego najbliższego otoczenia. Chociaż nie powinno to się wydarzyć, uważajmy także podczas wizyty u kosmetyczki oraz fryzjera, szczególnie jeśli używamy obuwia zastępczego.
 
Jak skutecznie leczyć grzybicę?
 
W większości przypadków pierwszych oznak grzybicy możemy nie zauważyć. Delikatne swędzenie czy niecodzienne uczucie zmian w tym miejscu zazwyczaj są przez nas ignorowane. Kolejny etap to jednak pęknięcia i sączenia, co jest już nie tylko widoczne ale także mocno uprzykrzające codzienne czynności. Nieleczona grzybica przenosi się na paznokcie, skórę rąk czy stóp. Im szybciej zaczniemy leczenie, tym lepiej dla nas. Nie obejdzie się więc bez wizyty u lekarza i odpowiednich leków. 
 
Szybka reakcja na pierwsze objawy pozwala nam uprościć cały proces, skończyć bowiem może się na lekach doustnych, przeciwgrzybicznych. Poprzez krew dociera on do miejsc zakażonych, dość szybko i skutecznie radząc sobie z problemem. Cała terapia zająć nam może jednak od kilku do kilkunastu tygodni, łącznie z powrotem do normalnego wyglądu skóry oraz paznokci. Leczenie nie jest proste jednak zakażenia możemy bardzo prosto uniknąć, wymienione na wstępie sugestie zdecydowanie zmniejszą szansę na rozwój choroby.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl