Jak radzić sobie z łupieżem? Właściwa pielęgnacja włosów to nie wszystko!
Jak często zdarza Wam się widzieć reklamy kolejnych szamponów, na których Pan w czarnej koszuli nie radzi sobie z przykrym problemem? Wielu mężczyzn w tym właśnie momencie wykazywało pełne zrozumienie sytuacji. Łupież ma nie tylko konsekwencje zdrowotne ale także estetyczne, warto więc sprawdzić w jaki sposób możemy z nim walczyć, jak go unikać i co powinniśmy zrobić by nasze włosy już nigdy nie wykazywały problemów zdrowotnych.
 
Myli się ten kto uważa, że łupież jest tylko i wyłącznie efektem zaniedbania higieny, braku odpowiedniej pielęgnacji włosów. Także kwestie medyczne sprawiają, że choroba ta zaczyna dotykać właśnie nas. O ile samo obumieranie i łuszczenie się skóry jest czymś normalnym, cały problem zaczyna się w momencie gdy proces zaczyna przybierać na sile, przeważnie z powodu nadmiernego łojotoku. Jest to dla nas kwestia natury psychologicznej, sprawdźmy więc w jaki sposób dbać o siebie by łupież nie stanowił zagrożenia.
 
Skąd bierze się łupież?
 
Niewiele osób wiem o tym, że powodem powstawania łupieżu jest drożdżak, nazywany Pityrosporum ovale. O ile posiada go każdy z nas, w większych ilościach stanowi już poważny problem. Pojawia się gdy nasze włosy zbytnio się przetłuszczają. Dzieje się tak nie tylko w momencie, gdy zbyt rzadko myjemy włosy lecz również w momencie gdy użyjemy niewłaściwych kosmetyków, szamponu, żelu czy pianki do włosów. Musimy więc ostrożnie dobierać preparaty.
 
Powodów powstawania łupieżu jest oczywiście więcej. Zła dieta to powód tak wielu dolegliwości, że właściwe planowanie posiłków powinno być wręcz obowiązkowe. Brak witamin, mikroelementów i zdrowych składników z góry skazuje nas na zdrowotne następstwa. Także alergia powodować może nadmierne złuszczanie się naskórka. Pora roku, środowisko w jakim przebywamy, stres, zmęczenie. Nie wszystkie powody jesteśmy w stanie wyeliminować dlatego oprócz zapobiegania, musimy nastawić się na dość łatwą walkę z łupieżem.
 
Jak pozbyć się łupieżu?
 
Nie jest to na szczęście zadanie trudne. Często wystarczy umycie włosów odpowiednio dobranym szamponem, który doprowadzi skórę naszej głowy do właściwego stanu. O ile nie jest to bardziej skomplikowana forma łupieżu już po kilku dniach zobaczymy satysfakcjonujące, zauważalne efekty. Jeśli mamy do czynienia z aktywniejszą formą choroby, zastosować powinniśmy preparaty przeciwgrzybiczne, maści, kremy oraz leki doustne. Nadal jednak mamy ogromną szansę na szybki powrót do właściwego stanu.
 
Łupież lubi się nawracać. Jeśli przestaniemy dbać o higienę oraz właściwy dobór witamin możemy być pewni, że bardzo szybko spotkamy się z nim ponownie. Unikajmy suszarki, nie wystawiajmy włosów na długotrwałe oddziaływanie dużych temperatur, postarajmy się dobrać odpowiedni szampon oraz odżywkę, które powinny już na tym etapie załatwić problem na bardzo długi czas. Nie ma znaczenia czy latem czy zimą, nasze włosy wymagają odpowiedniej higieny, nie tylko z powodu łupieżu lecz także po to by cieszyć się ich pięknym, zdrowym wyglądem.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl