Jak radzić sobie z marznącymi stopami? Oto kilka sposobów

Marznące stopy to przypadek dotyczący ogromnej liczby osób. Dzieje się tak każdej zimy, gdy w trakcie niskich temperatur nie tylko kobiety lecz także mężczyźni odczuwają chłód właśnie poprzez stopy. Jeżeli jednak stopy marzną nam także latem, mamy poważny powód by odwiedzić lekarza i poszukać sposobu na nasze dolegliwości. Wiąże się to z wieloma chorobami, które niejako dzięki marznącym stopom mogą zostać szybko wykryte i poddane leczeniu.

Wiele osób bagatelizuje marznące stopy, także latem, uznając że tak wygląda ich organizm i niewiele da się zmienić. W niewielkiej części jest to prawda, różnie reagujemy na temperaturę znajdującą się na zewnątrz i czasem nawet mimo upałów nasze ciało tego nie odczuwa. Mimo wszystko, warto odwiedzić lekarza. Każdy objaw odstający od ogólnoprzyjętej normy warto sprawdzić, może się bowiem okazać, że wykryjemy dolegliwości w początkowym stadium rozwoju i bardzo szybko sobie z nimi poradzimy.

Co jest powodem marznących stóp?

Dolegliwości które mogą powodować uczucie zmarzniętych stóp jest wiele. Dotyczą one przede wszystkim problemów z układem krążenia, anemią, niebezpieczną niedoczynnością tarczycy, zespołem niespokojnych nóg czy też chorobą naczyń obwodowych. Żadnej z tych dolegliwości nie możemy lekceważyć, jeżeli więc nawet w środku lata nasze stopy marzną, powinniśmy jak najszybciej udać się do lekarza po poradę. Zaoszczędzi nam to wiele przykrych sytuacji w przyszłości.

Poważny problem zaczyna się w momencie gdy oprócz marznących stóp zaczynamy odczuwać także inne objawy, sugerujące bardziej skomplikowane problemy zdrowotne. Jeśli dotyczy nas odczucie mrowienia, drętwienia stóp, zaczynają one zmieniać kolor a na ich skórze zaczynają pojawiać się pęcherze diagnoza lekarza może być nieunikniona. Szybkie rozpoczęcie leczenia może nam w tym przypadku pomóc w sprawnym poradzeniu sobie z problemem i zahamowaniu rozwoju choroby, dla której marznące stopy mogą być tylko sygnałem ostrzegawczym.

Skuteczne sposoby na marznące stopy

Zanim udamy się lekarza, w momencie gdy nie dotyczą nas jeszcze bardziej skomplikowane objawy, wypróbować możemy kilka domowych sposobów pozwalających nam poradzić sobie z dolegliwością. Najważniejszym z nich jest zwykły masaż. Spokojny, powolny choć zdecydowany pozwoli nam na przywrócenie właściwego poziomu krążenia oraz rozgrzeje stopy w szybki sposób. Nie zapominajmy o ubraniu ciepłych skarpetek po wykonaniu masażu, nawet jeśli wykonujemy go latem.

Spróbujmy także kąpieli stóp, raz w zimnej, raz w ciepłej wodzie. To kolejny sprawdzony i często polecany sposób. Bardzo możliwe, że taką kąpiel będziemy musieli dość często powtarzać. Jak zawsze w przypadku jakichkolwiek dolegliwości, duże znaczenie w ich zahamowaniu ma dieta. Zadbać powinniśmy w szczególności o obecność magnezu, regulującego działanie układu krążeniowego. Jeśli problem marznących stóp dotyczy właśnie nas zastosujmy powyższe porady a później obowiązkowo udajmy się do lekarza.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl