Jakie krople do oczu stosować? Poznaj ich działanie oraz specyfikację!

Pracujesz cały dzień przy komputerze, otacza Cię jaskrawe, sztuczne światło, Twoje oczy narażone są na kontakt z pyłem i zanieczyszczeniami powietrza? Na koniec dnia Twoje oczy są czerwone i łzawią? W takich przypadkach warto pomyśleć nad zastosowaniem kropli do oczu, które złagodzą pojawiające się dolegliwości. Skuteczność działania kropli uzależniona jest od ich przeznaczenia. Obecnie koncerny farmaceutyczne proponują swoim Klientom szeroki wybór tych preparatów. 

Wszystko o kroplach nawilżających.

Najpopularniejszym rodzajem kropli są krople nawilżające zapobiegające suchości oka, szczególnie u osób, które używają soczewek kontaktowych i spędzają wiele godzin przed monitorem komputera. Przejściowe problemy z właściwym poziomem nawilżenia oka mogą przysparzać nam wielu nieprzyjemności w postaci pieczenia lub zaczerwienienia, uczucia obecności ciała obcego pod powiekami.

Krople te mogą występować, jako roztwory wodne lub olejowe a czasami, jako zawiesina. Działanie ochronne tych preparatów zależy w dużej mierze od schorzeń, na jakie są stosowane i sposobu aplikacji.  Bardzo ważne jest, aby krople do oczu były bezpieczne w stosowaniu, gdyż oddziałują one bezpośrednio na gałkę oczną. Są one mieszanką wody oraz polimerów naturalnych ewentualnie syntetycznych, których właściwość polega na zatrzymywaniu wody. Kolejnym składnikiem kropli jest kwas hialuronowy, który utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia gałki ocznej.

Jak stosować krople do oczu?

W sytuacji, gdy stosowanie kropli do oczu staje się koniecznością powinniśmy przygotować się do ich stosowania tak by nie kolidowało ono z rytmem dnia. Pozycje do przyjmowania kropli są dowolne i zależą tylko od naszej wygody możemy je aplikować na siedząco, leżąco lub stojąco. Pierwsza aplikacja może nie być przyjemna. Najlepiej jest odchylić głowę delikatnie przytrzymując dolną powiekę i zapuścić roztwór, po czym uciskamy kącik oka tuż przy nosie. W ten sposób zapobiegamy spłynięciu kropli z łzami do nosa i przyspieszymy ich wchłanianie. Aby krople rozprowadziły się równomiernie po całej powierzchni gałki możemy kilkukrotnie zamrugać. 

Krople do oczu podobnie jak inne preparaty, maści czy leki mają swoją datę ważności, która wytłoczona jest na opakowaniu. Pamiętajmy, że termin ten wskazuje zawsze datę przechowywania, ale przed otwarciem. Choć raz zastosowany preparat może być używany ponownie nie dłużej niż 6 miesięcy po otwarciu jednak należy się upewnić, jaki termin wskazany jest w ulotce lub na opakowaniu. Stosowanie otwartego preparatu po okresie wskazanym przez producenta może powodować, że przestaje on skutecznie działać lub zamiast pomóc zaczyna nam szkodzić. Zbyt długie otwarcie powoduje również utratę sterylności opakowania i może sprawić, że w naszym oku znajdą się bakterie. Jeśli nasze krople nie zawierają konserwantów oznacza to, że od razu po zastosowaniu powinniśmy je wyrzucić. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl