Kilka powodów dla których warto pamiętać o regularnym myciu rąk!

Regularne mycie rąk to najważniejszy zabieg higieniczny przeciwdziałający rozprzestrzenianiu się bakterii i innych zarazków, które mogą wywoływać rozstrój żołądka, przeziębienie, grypę i inne poważne problemy ze zdrowiem.

Higiena rąk prowadzi do usunięcia zanieczyszczeń fizycznych, substancji organicznych z rąk. Redukuje florę przejściową i florę stałą skóry. Największe zagrożenie stanowią mikroorganizmy chorobotwórcze, które mogą przedostawać się na skórę rąk pracowników przemysłu gastronomicznego, mającego bezpośredni kontakt z żywnością i na niej bytować. Dlatego też w celu umożliwienia bardzo precyzyjnej higieny dłoni, wszelkie zabiegi higieniczne dłoni musi poprzedzać obowiązkowe, wcześniejsze zdjęcie biżuterii, obrączki, zegarka, zmycie lakieru i obcięcie paznokci.

Jak prawidłowo myć ręce?

Czy wiesz, że Światowa Organizacja Zdrowia opracowała dokładną instrukcję mycia rąk? Po namydleniu, myjemy dłonie, ocierając je o siebie, myjemy również przestrzenie między palcami, kciuki, wewnętrzną i grzbietową stronę dłoni, opuszki i nadgarstki, następnie spłukujemy ręce pod bieżącą wodą i wycieramy papierowym ręcznikiem do sucha (odradzamy stosowanie suszarek – są siedliskiem wielu drobnoustrojów). Dla zachowania właściwej higieny rąk ważne jest również dokładne ich osuszenie – na mokrych lub wilgotnych rękach bakterie mają lepsze warunki bytowania.

Pamiętając o myciu rąk, nie należy oczywiście popadać w przesadę. Zbyt częste mycie rąk, szczególnie silnymi środkami i gorącą wodą, może uszkodzić i wysuszyć skórę, dając efekt odwrotny od zamierzonego, czyli jeszcze lepsze warunki do życia drobnoustrojów (dla przykładu łuszcząca się skóra ułatwia ich rozprzestrzenianie się).

Gdy nie mamy czasu na tradycyjne umycie rąk.

Gdy dziecko na spacerze zgłodnieje albo sami mamy ochotę coś przekąsić podczas zakupów - zapominamy o higienie rąk. Nawet nie zdajemy sobie sprawy z faktu, że brak higieny rąk może być naprawdę groźny dla naszego zdrowia. Aby móc spędzać czas tak jak lubimy, a jednocześnie bez szkody dla zdrowia, w przypadku braku łatwego dostępu do wody i mydła warto sięgać po preparaty do antybakteryjnej higieny rąk, które nie wymagają spłukiwania i można zabrać je wszędzie ze sobą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl