Otyłość brzuszna, czy jest niebezpieczna i jak z nią walczyć?

Żyjemy w czasach ogromnej mody na zdrowy styl życia, korzystanie z uroków fitnessu, siłowni, wiele osób zaczęło swoją przygodę z bieganiem. Dla części z nas nadal jednak otyłość brzuszna jest powodem ogromnych kompleksów natury estetycznej oraz problemów czysto zdrowotnych. Tkanka tłuszczowa gromadzi się bowiem wokół ważnych dla nas organów, mając na nie negatywny wpływ i decydując o wielu pokrewnych problemach ze zdrowiem.

Otyłość brzuszna, jak sama nazwa wskazuje, charakteryzuje się zdecydowanie zbyt dużą ilością tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha. To głównie męska przypadłość chociaż także wiele kobiet boryka się z tym nieprzyjemnym problemem. Niesie za sobą dość poważne konsekwencje, których nie możemy lekceważyć. Cukrzyca, nadciśnienie, problemy z układem krążenia to tylko część z nich. Niezdrowy tryb życia tylko pogłębia nasze dolegliwości a brak natychmiastowej reakcji może okazać się tragiczny w skutkach.

Jakie są przyczyny otyłości brzusznej?

Główne powody są dwa i w pełni zależą one od nas. Dieta, a właściwie jej brak oraz ograniczona praktycznie do zera aktywność fizyczna to nasi dwaj najwięksi wrogowie. Wiele osób nie kontroluje w żaden sposób tego co spożywa. Szybki tryb życia, fast foody, napoje gazowane, wyjątkowo tłuste potrawy, brak jakiejkolwiek regularności i otrzymujemy gotowy przepis na problemy z nadmierną ilością tłuszczu. Co ważne, zależy to tylko od nas. Możemy więc w teoretycznie prosty sposób zmienić każdy element dnia.

Jemy szybko, niezdrowo oraz nieregularnie. Zbyt często zjadamy jeden, wyjątkowo obfity posiłek by zrobić sobie po nim zdecydowanie zbyt długą przerwę. Brak aktywności fizycznej, praca siedząca w biurze, brak jakichkolwiek sportów w naszym życiu oraz zbyt duża ilość alkoholu to połączenie zabójcze dla całego naszego organizmu. Zmiana trybu życia wymaga odwagi i systematyczności ale jeśli borykamy się z otyłością, może być to jedyne wyjście pozwalające nam na powrót do zdrowia.

W jaki sposób leczyć otyłość brzuszną?

Właściwie całość opisaliśmy już wcześniej. Pierwszy i podstawowy kierunek to całkowita zmiana naszej diety. Jeżeli nie jesteśmy w stanie ułożyć jej samodzielnie ( nie jest to zadanie niewykonalne, szczególnie w sytuacji gdy w sieci znajdziemy wiele przydatnych przykładów i rozwiązań ) udać powinniśmy się do dietetyka, który ułoży nam dietę zbilansowaną i dostosowaną do naszego organizmu. Ważne, by zrobić pierwszy krok i chociażby spróbować.

Jemy dużo także ze względu na stres. To jeden z ważniejszych powodów otyłości, może nie bezpośredni ale mający na nas ogromny wpływ. Część osób chudnie, przeżywając sytuacje stresowe. Część natomiast przestaje dbać o siebie w jakikolwiek sposób zaniedbując najważniejsze elementy życia. Otyłość brzuszna jest bardzo niebezpieczna, niesie za sobą wiele dolegliwości i poważnych chorób. Nie pozwólmy na to by zniszczyła nasz komfort życia oraz sprawiała dodatkowych problemów. To problem, z którym zdecydowanie możemy sobie poradzić.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl