Rozstępy w ciąży, w jaki sposób uniknąć tego uciążliwego problemu?

Ciąża to dla każdej kobiety okres wyjątkowy, wypełniony przygotowaniami, planami, wizją całkowitego odwrócenia naszego dotychczasowego życia. Okres ten jednak ma również kilka wad, bardzo istotnych dla większości kobiet. Kilka nadprogramowych kilogramów, dolegliwości, osłabiona odporność, włosy, paznokcie oraz… rozstępy, których większość kobiet stara się za wszelką cenę uniknąć. Czy jest to możliwe i w jaki sposób możemy to osiągnąć?

Usuwanie rozstępów kosztuje niemało, nie tylko pieniędzy lecz także wysiłku. Pomimo tego, że są one wynikiem jednego z najpiękniejszych okresów w życiu kobiety, otrzymujemy mnóstwo zapytań dotyczących tego czy rozstępów można uniknąć, w jaki sposób to zrobić, jak dbać o swoje ciało by jakiekolwiek nieprzyjemne dolegliwości bądź zmiany nie miały na nas negatywnego wpływu. Sposobów jest wiele, poniżej przedstawimy te najczęściej stosowane, najpopularniejsze oraz często polecane przez nasze klientki.

Warto pić dużo wody

Odpowiednie nawadnianie organizmu niesie ze sobą ogrom pozytywnych dla naszego ciała aspektów, związanych zresztą z różnymi elementami życia. To najlepsze, co spotkać może nasze ciało. W zależności od naszych potrzeb oraz możliwości, pić powinniśmy co najmniej kilka szklanek wody dziennie, najlepiej w równych odstępach czasu. Do naszej diety dodać możemy także warzywa i owoce, które w same w sobie posiadają dużo wody i odpowiednio nawodnią nasz organizm dając mu nowe możliwości.

Drugim istotnym elementem są ćwiczenia, które wykonywać możemy także będąc w ciąży. Niesie to za sobą nie tylko szansę na uniknięcie rozstępów czy zdrową aktywność lecz także ogromną poprawę samopoczucia, które jak wiemy w ciąży ma prawo mieć swoje wahania. Ćwicząc sprawiamy, że skóra staje się elastyczna, dotlenia się i lepiej reaguje na różne zmiany. Joga i pilates to rozwiązania, którymi szczególnie warto się zainteresować będąc w ciąży. Pomogą one nam lepiej znieść zmiany zachodzące w naszym ciele.

Masuj i nawilżaj skórę

Korzystanie z kosmetyków do nawilżania jest powszechnie znane i stosowane. W czasie ciąży wiele części naszego ciała narażonych jest na zauważalne zmiany, wśród nich są uda, brzuch, piersi czy też plecy. Właściwe masowanie oraz nawilżanie pomoże nam skórę rozciągnąć, nadać jej elastyczności a w efekcie pozwolić na szybszy powrót do właściwej kondycji po ciąży. Wymaga to co prawda dużej regularności lecz efekty na pewno będą dla nas szczególnie zauważalne.

Wspominaliśmy o wodzie znajdującej się w warzywach oraz owocach, ogromne znaczenie mają jednak przecież także witaminy, które w nich znajdziemy. Dieta to nasz zdecydowanie pozytywny towarzysz w trakcie ciąży i chociaż nie jest łatwo ją utrzymać, korzystając z możliwości jakie daje szpinak, orzechy, marchew, jaja czy słodkie ziemniaki na pewno nasz organizm jak i nasza skóra właściwie nam podziękują. Z rozstępami można wygrać zanim jeszcze się pojawią, wystarczy odrobina solidnej pracy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl