Zapalenie pęcherza, sprawdź jakie niesie za sobą konsekwencje!

Podstawowymi objawami zapalenia pęcherza moczowego są dolegliwości występujące podczas oddawania moczu, podczas których chorzy uskarżają się na pieczenie, ból lub kłucie w cewce moczowej. Inne objawy to bolesne i ciągłe parcie na mocz, częste oddawanie moczu w małych ilościach, czasem nawet po kilka kropli, bóle w okolicy łonowej lub w dolnej części brzucha. Mocz może być mętny, czasem zabarwiony krwią, o zapachu amoniakalnym. Zakażenia mogą przebiegać również w sposób bezobjawowy, szczególnie u osób starszych lub z obniżoną odpornością.

Objawy takie jak pieczenie, świąd i ból przy oddawaniu moczu, są wprawdzie uciążliwe, ale nie są objawami groźnymi. Świadczą one o zakażeniu umiejscowionym w dolnym odcinku układu moczowego. Szczególną uwagę należy zwrócić na dodatkowe objawy: na pojawienie się gorączki, dreszczy, tępego bólu pleców a u dzieci - braku apetytu, nudności, wymiotów. Wymienione wyżej objawy mogą świadczyć o zapaleniu nerek, które niesie za sobą poważne konsekwencje zdrowotne.

Domowa kuracja szybko przyniesie ulgę.

Po pierwsze należy przebywać w cieple – szczególnie warto zadbać o okolice krzyża i nogi (dobrze zrobi wymoczenie stóp w gorącej wodzie i nałożenie wełnianych skarpet). Ale skoro i tak leżymy w łóżku z powodu przeziębienia, nie powinno być z tym kłopotów. Do łóżka włóżmy termofor. W żadnym wypadku nie wolno go jednak przykładać w okolice nerek! Połóżmy go raczej pomiędzy uda, w okolice krzyża albo obok stóp.

Niektórym ulgę przynosi kąpiel (doskonale rozluźnia i działa przeciwbólowo). Pamiętajmy, że kąpiel powinna być krótka (5-, 10-minutowa) i niezbyt gorąca, może być z dodatkiem ziół (np. z rozmarynem, łodygami malin, rumiankiem) lub naturalnych olejków eterycznych. Nie kąpmy się jednak, gdy jesteśmy sami w domu. W okresie przeziębienia możemy być mocno osłabieni, dlatego łatwo o omdlenie. Jeżeli nie ma w domu nikogo, kto mógłby szybko pomóc w razie, gdybyśmy poczuli się słabo, zamiast nalewać wodę do wanny, weźmy lepiej szybki, ciepły prysznic.

Zapobiegajmy ponownym infekcjom.

W celu niedopuszczenia do wtórnego zakażenia w okresie infekcji powinniśmy szczególnie dbać o higienę miejsc intymnych. Należy myć je po każdym skorzystaniu z toalety, a do wycierania używać jednorazowych ręczników papierowych. Do mycia najlepiej stosować płyny do higieny intymnej, zwłaszcza te zawierające żywe kultury bakterii. Zachowują one naturalne pH skóry i błon śluzowych, mają silne właściwości bakterio, wiruso  i grzybobójcze, a przy tym nie wywołują podrażnień.

Regularne  przyjmowanie  suplementów  diety zawierających w swoim składzie wyciąg z owoców żurawiny, borówki brusznicy oraz sproszkowany skrzyp polny również działa zapobiegawczo i poprawa funkcjonowanie układu moczowego. Dodatkowo w celu wspomagania działania suplementów popijaj je herbatą lub wodą z cytryną (zawarta w niej witamina C ułatwi wchłanianie składników i zakwasi mocz uniemożliwiając namnażanie się bakterii.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl