Essentiale Max 30 kapsułek

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 22,99 zł 22.99 PLN
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)
Producent: Sanofi

Opis

Essentiale Max jest roślinnym lekiem stosowanym w chorobach wątroby.

Wskazania do stosowania: Zmniejsza subiektywne dolegliwości pacjenta takie jak: brak apetytu, wrażenie ucisku w prawym nadbrzuszu spowodowane uszkodzeniem wątroby w wyniku nieprawidłowej diety, działania substancji toksycznych lub w przebiegu zapalenia wątroby.

 

Skład

 • Substancja czynna: Fosfolipidy z nasion sojowych zawierające: (3-sn-fosfatydylo)cholinę 600 mg.

 • Substancje pomocnicze to: Tłuszcz utwardzony (Witepsol W 35), olej z nasion sojowych oczyszczony,α–tokoferol, olej rycynowy uwodorniony, tłuszcz utwardzony (Witepsol S 55), etanol 96 %, etylowanilina, 4-metoksyacetofenon.

 • Otoczka: żelatyna, tytanu dwutlenek (E171), żelaza tlenek żółty (E172), żelaza tlenek czarny (E172), żelaza tlenek czerwony (E172).

 

Stosowanie

Lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

O ile lekarz nie zaleci inaczej, zazwyczaj stosuje się nastepującą dawkę: Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 kapsułka 3 razy na dobę. Kapsułki należy przyjmować w czasie posiłków, nie rozgryzając (popijając np. szklanką wody). Długość leczenia nie jest ograniczona.

Przyjęcie większej niż zalecana dawki leku Essentiale Max Przyjęcie dawki większej niż zalecana może nasilić opisane poniżej działania niepożądane. Nie opisano dotychczas przypadków przedawkowania leku Essentiale Max.

Pominięcie przyjęcia dawki leku Essentiale Max W przypadku pominięcia jednej dawki leku należy przyjąć ją najszybciej jak jest to możliwe, z wyjątkiem sytuacji, gdy zbliża się pora kolejnej dawki. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty

 

 • Kiedy nie stosować leku Essentiale Max: jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na substancję czynną lub na którykolwiek z pozostałych składników leku Essentiale Max.

 • Ze względu na zawartość oleju sojowego lek może w rzadkich przypadkach powodować ciężkie reakcje alergiczne.

 • w przypadku nasilenia występujących dolegliwości lub pojawienia się innych objawów należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty,

 • stosowanie leku Essentiale Max nie może zastąpić wykluczenia z diety substancji szkodliwych, które powodują uszkodzenie wątroby, (np. alkoholu),

 • w przewlekłym zapaleniu wątroby stosowanie leczenia wspomagającego lekiem Essentiale Max jest uzasadnione tylko, gdy w trakcie leczenia pacjent odczuwa poprawę ogólnego samopoczucia.

 • Dzieci i młodzież Brak jest wystarczajacych danych na temat stosowania leku Essentiale Max u dzieci. Nie należy stosować leku Essentiale Max u dzieci w wieku ponizej 12 lat.

 • Inne leki i Essentiale Max Należy poinformować lekarza lub farmaceutę o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

   

Przechowywanie

Lek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Lek przechowywać w temperaturze poniżej 25 C.

 

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie o produkcie (0)

Bestsellery
Essentiale Max 30 kapsułek
Essentiale Max 30 kapsułek
22,99 zł
szt.
Prenatal DHA 60 kapsułek
Prenatal DHA 60 kapsułek
28,49 zł
szt.
Magne B6 50 tabletek
Magne B6 50 tabletek
12,99 zł
szt.
Thealoz Duo krople do oczu 10 ml
Thealoz Duo krople do oczu 10 ml
24,99 zł
szt.
Multilac Synbiotyk 10 kapsułek
Multilac Synbiotyk 10 kapsułek
9,99 zł
szt.
Acard 75 mg 60 tabletek
Acard 75 mg 60 tabletek
7,39 zł
szt.
Amertil Bio 10 tabletek
Amertil Bio 10 tabletek
6,19 zł
szt.
Biotebal 5 mg 30 tabletek
Biotebal 5 mg 30 tabletek
23,54 zł
szt.
Len Mielony 200 g + 200 g
Len Mielony 200 g + 200 g
4,45 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl