Vicks SymptoMed Complete Cytrynowy 10 saszetek

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 15,99 zł 15.99 PLN
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)
Producent: Teva

Opis

 

Lek Vicks SymptoMed Complete Cytrynowy zawiera trzy substancje czynne:

  • Paracetamol jest dobrze znanym lekiem przeciwbólowym. Jest skuteczny w walce z bólem, w tym bólem głowy i bólem gardła oraz obniża gorączkę (działanie przeciwgorączkowe).
  • Gwajafenezyna (lek wykrztuśny) rozrzedza wydzielinę ułatwiając odkrztuszanie w mokrym kaszlu.
  • Fenylefryny chlorowodorek (lek zmniejszający nieżyt nosa) zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa i w ten sposób umożliwia jego udrożnienie.


Lek Vicks SymptoMed Complete Cytrynowy należy przyjmować jedynie w razie, gdy u pacjenta występują wszystkie objawy ból i/lub gorączka, niedrożność nosa i mokry kaszel.

 

 

Skład

Każda saszetka leku stanowi jedną dawkę leku zawierającą substancje czynne: paracetamol 500 mg, gwajafenezynę 200 mg i fenylefryny chlorowodorek 10 mg.
Inne składniki leku to: sacharoza, kwas cytrynowy, kwas winowy, sodu cyklaminian, sodu cytrynian, aspartam (E951), acesulfam potasowy (E950), mentol w proszku, aromat cytrynowy, aromat soku cytrynowego, żółcień chinolinowa (E104).

 

 

Stosowanie

1 saszetka co 4-6 godzin w razie potrzeby. Nie stosować więcej niż 4 saszetki w ciągu doby.
Nie podawać dzieciom w wieku poniżej 12 roku życia.

 

Przeciwwskazania

•  jeśli u pacjenta występuje uczulenie (nadwrażliwość) na paracetamol, gwajafenezynę, fenylefryny chlorowodorek lub którykolwiek z pozostałych składników leku (patrz punkt 6)
•  jeśli u pacjenta występuje choroba serca
•  jeśli u pacjenta występuje wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie)
•  jeśli u pacjenta występuje choroba wątroby lub ciężka choroba nerek
•  jeśli u pacjenta występuje nadczynność tarczycy
•  jeśli pacjent jest cukrzykiem
•  jeśli pacjent ma jaskrę (podwyższone ciśnienie w oku) z wąskim kątem przesączania
•  jeśli pacjent cierpi na porfirię, która stanowi wrodzone zaburzenie charakteryzujące się nadmierną zawartością pigmentów w moczu
•  jeśli pacjent stosuje trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne
•  jeśli pacjent stosuje leki beta-adrenolityczne
•  jeśli pacjent stosuje inhibitory monoaminooksydazy (MAOI) – stosowane w leczeniu depresji lub choroby Parkinsona lub stosował je w ciągu ostatnich 14 dni
•  jeśli pacjent stosuje leki obniżające ciśnienie krwi lub przeciw dławicy piersiowej
•  dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

 

 

Uwagi

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

 

 

 

Opinie o produkcie (0)

Bestsellery
Essentiale Max 30 kapsułek
Essentiale Max 30 kapsułek
22,99 zł
szt.
Prenatal DHA 60 kapsułek
Prenatal DHA 60 kapsułek
28,49 zł
szt.
Magne B6 50 tabletek
Magne B6 50 tabletek
12,99 zł
szt.
Thealoz Duo krople do oczu 10 ml
Thealoz Duo krople do oczu 10 ml
24,99 zł
szt.
Multilac Synbiotyk 10 kapsułek
Multilac Synbiotyk 10 kapsułek
9,99 zł
szt.
Acard 75 mg 60 tabletek
Acard 75 mg 60 tabletek
7,39 zł
szt.
Amertil Bio 10 tabletek
Amertil Bio 10 tabletek
6,19 zł
szt.
Biotebal 5 mg 30 tabletek
Biotebal 5 mg 30 tabletek
23,54 zł
szt.
Len Mielony 200 g + 200 g
Len Mielony 200 g + 200 g
4,45 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl